Mirë se vini në Radio Equinoxe

 • Screen Paradise prezanton koncertin e tij virtual
  Më pëlqen të kompozoj muzikë (elektronike). Frymëzimi i mi muzikor janë: Jean-Michel Jarre, Pink Floyd, Kraftwerk, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Herbie Hancock, Deep Purple, Michael Jackson. Më pëlqen të filmoj objekte, drita, fishekzjarre, lazer etj. Atë që filmoj, e transformoj me kompjuter. Më kanë tërhequr gjithmonë koncertet e Lexo më shumë …
 • Korg Modwave dhe Wavestate Special
  Radio Equinoxe, K'Sandra, Delphine Cerisier, Olivier Briand, Eric Oldvanjar, Eric Aron, Studioliv, Florent Ainardi dhe Marc Barnes janë të kënaqur t'ju ftojnë në emisionin kushtuar KORG Modwave & Wavestate Synthesizers i cili do të mbahet të premten më 21 janar 2022 në orën 20:00 në Radio Equinoxe (Ritransmetimi i programit: e diel 23 janar në orën 21:XNUMX) Lexo më shumë …
 • lajme nga dielli
  Transmetimi i parë të shtunën më 15 janar në orën 18:16. Ritransmetim të dielën më 22 janar në orën XNUMX:XNUMX. Ndërsa sytë tanë janë të mbërthyer në projektin e jashtëzakonshëm të JWST që largohet përballë diellit, le të ndalemi në eksplorimin e yllit tonë të ditës. Do ta shihni, është shumë vapë. Planifikimi dhe progresiv, muzika e Visions Nocturnes. Lexo më shumë …
 • E preferuara për Olivier Briand
  Për këtë numër të ri të Coup de Coeur, do të marrim Olivier Briand. Transmetimi i parë të premten më 7 janar në orën 18:9. Riluaje të dielën më 21 janar në orën XNUMX:XNUMX. Shkoni në chat për pyetjet dhe komentet tuaja. Olivier Briand kaloi një rini muzikore dhe të larmishme me ndikimin e babait të tij, i rrethuar nga muzika nga Lexo më shumë …
 • Shkoni në 2022 me Sébastien Kills
  Pas 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, Sébastien Kills ofron për të 6-tin vit radhazi "Kill's Mix Happy New Year", 3 orë përzierje pa ndërprerje për të marrë më të mirën nga viti 2021 deri në 2022. Rreth 279 stacione radiofonike bota transmetohet njëkohësisht më 31 dhjetor nga ora 22:XNUMX Lexo më shumë …

Google News - Jean-Michel Jarre


Google News - Muzika elektronike